شما به هر نوع کسب و کاری که مشغول هستید به طور یقین دائما در حال تفکر برای یافتن راه‌های خلاقانه در رساندن پیام خود به مشتریان بالفعل و بالقوه هستند تا با اطمینان از دیده شدنتان توسط مخاطبان هدف بتوانید از تلاش های خود در جهت اهدافتان، بهترین بهره را ببرید.
▪ آنچه که جزء قوانین اساسی کاربردی در بازاریابی است:
اولا به روز بودن شما در ارتباط با آگاهی ازعادتهای خرید مخاطبانتان و نوع تفکر و نیاز آنان است.
ثانیا شما یقین حاصل کنید که خدمات و محصولاتتان برای تمامی مشتریان قابل مشاهده است این نکته ای بسیار مهم و حیاتی است؛ چراکه اگر شما نتوانید خود و برندتان را به جامعه هدف بشناسانید قطعا نخواهید توانست سهم خوبی از بازار تجارت را به خود اختصاص دهید.
امروزه با فراگیر شدن گوشیهای همراه هوشمند که نه تنها هر کدام به نوبه خود یک کامیپوتر سیال به حساب می‌آیند، بلکه نسبت تعداد تلفنهای همراه به کامپیوترهای شخصی چهار به یک شده است. این موضوع به خوبی مشخص میکند که مشتریان نیز به سمت و سوی خریدهای آنلاین در حال حرکت هستند. بنابراین بازاریابی از طریق موبایل یکی از مواردی است که میتوانید در استراتژیهای کسب و کار خود قرار دهید و در جهت بهبود فروشتان اقدام نمائید.
یکی از راه‌های تبلیغات از طریق موبایل، ارسال پیامک (SMS) است که قدمتی بیست ساله دارد. استفاده از سرویسهای پیامکی برای برقراری ارتباط با مخاطب، یک روش قابل اعتماد برای حفظ و توسعه تجارت محسوب میشود. نتایج بررسیهای انجام گرفته توسط محققین نشان دهنده اثربخشی بازاریابی از طریق پیام کوتاه در معرفی و توسعه تجارت بوده است. در اینجا ما به 10 مورد از مزایای استفاده از پنل 0098sms در تبلیغات اشاره میکنیم.

۱- ارسال فوری و بدون واسطه

در مقابل طرحهای ایجاد کمپین تبلیغاتی و یا طراحی بر روی کاغذ و... که نیازمند زمان برای طراحی و چاپ وهزینه بالا دارند، کافی است شما پیام خود را نوشته و با یک دکمه ارسال به تمامی مشتریان بالقوه و بالفعل تان اطلاع رسانی کنید. این اطلاع رسانی میتواند هم برای خدمات و محصولات جدیدتان باشد هم قدیمی ترها. بنابراین نه تنها وقت ارزشمندتان را مدیریت میکنید؛ بلکه تنها بعد از نهایت 3 دقیقه میتوانید بیش از 90 درصد از نتایج دریافتها را ببینید و بررسی کنید.


2- تلفن همراه

از آنجا که موبایل هر شخصی همیشه همراه اوست بنابراین چیزی به عنوان "بعد" برای دیدن پیامها و مطالب جدید وجود ندارد و غالبا افراد تمایل دارند که به محض آلارم گوشی خود، آنرا چک کنند. از آن گذشته "اس ام اس" بر خلاف اکثر اپلیکیشن های دیگر با تمامی انواع گوشی ها سازگاری دارد. در مجموع شما بدون هیچگونه نگرانی می توانید پیام خود را درهر فرصتی به مخاطب تان انتقال دهید.


3- مشتریان sms دوست ندارند

اس ام اس یک روش بسیار ساده و قابل دستیابی برای تمامی افراد است. از لحاظ آماری سرعت خوانده شدن یک پیام کوتاه در مقایسه با سایر روشهای تبلیغاتی با بیش از 98 درصد در ردیف اول قرار گرفته است.
اکثر مردم روزانه پیامهای زیادی را ارسال و دریافت میکنند و این نشان دهنده میزان علاقمندی شان به این سرویس و آشنایی هرچه بیشتر با روشهای استفاده از آن است. شاید برخی به اشتباه به این فکر باشند که با افزایش دامنه و انواع روشهای تبلیغاتی، روش ارسال پیامک دیگر جوابگو نیست اما از آنجایی که همه افراد میزان دانش یکسانی در استفاده از اپلیکیشینهای مختلف ندارند این سرویس همچنان با گذشت سالها جای خود را در بین مردم، محبوب نگه داشته است.


4- سازگاری با محیط زیست

در مقایسه با ایمیل، پست مستقیم و یا جلسات حضوری، یک پیام متنی کمترین تاثیر را در میزان آلودگی محیط زیست دارد. در نظر بگیرید که برگزاری یک جلسه حضوری برای تبلیغ برندتان علاوه بر هزینه‌های گزافی که به شما تحمیل خواهد شد، برای حضور به هم رساندن مخاطبانتان به چه اندازه آلودگی محیطی به طور مثال سوخت ماشینها و... ایجاد خواهد شد؟ و یا برای ارسال یک ایمیل چقدر انرژی در سرورها مصرف میشود؟
سازگاری ارسال پیام با محیط زیست

در حقیقت اس ام اس، یکی از راه‌های ارتباطی با مخاطبان است که کمترین میزان آلودگی زیست محیطی را به دنبال دارد.
بنابراین اگر شما هم به دنبال راه‌هایی برای کسب و کار سبز هستید، بازاریابی از طریق پیام کوتاه یک گام موثر و مفید در این راستا میباشد.


5- ارتباط مستقیم و راحت با مخاطب

درصد بسیار زیادی از افراد بدون اینکه تلفن همراه خود را بردارند از خانه خارج نمیشوند و به همین دلیل در 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستند. به علاوه به اعتقاد کارشناسان رودررو شدن با مشتری و صحبت کردن با او برای متقاعد کردنش درمورد خرید، راحتتر و مستقیمتر از پیامک نیست. همچنین شما نمیتوانید با تمامی مخاطبانتان ارتباط چهره به چهره برقرار کنید؛ این در حالی است که به طور صد در صد میتوان تضمین کرد که پیام شما در کوتاه ترین زمان به دست مخاطب خواهد رسید.


6- کوتاه، ساده و رسا بودن اس ام اس

به دلیل درگیری و مشغله‌های فکری و کاری که برای بهبود و پیشرفت زندگیمان داریم اغلب از اطلاعات زیادی که در قالب انواع تبلیغات ما را درگیر خود میکنند، گریزان هستیم.
حجم انبوهی از ایمیلها به صورت خوانده نشده حذف میشوند، اغلب آگهی‌ها نادیده گرفته شده و برگه‌های تبلیغاتی بدون حتی نیم نگاهی در داخل سطل زباله قرار می‌گیرند. به همین دلیل هیچکدام از آن اطلاعات درذهن باقی نمی‌مانند.
اما یک اس ام اس، در عین کوتاهی و سادگی، پیام خود را سریع و بدون حاشیه پردازی به مخاطب می رساند و به خاطر همین دو خصوصیت با اطمینان بیشتری میتوان گفت که خوانده شده و در ذهن باقی خواهد ماند؛ بالاخص زمانی که مخاطب به آن نوع کالا یا خدمات نیازمند باشد.


۷- قابلیت پیگیری

اکثر ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه گزینه ای به عنوان "گزارش تحویل" برای شما فعال میکنند تا بتوانید به بررسی نحوه ارسال پیامک بپردازید و متوجه شوید که چه تعداد از پیامهای کوتاه شما با موفقیت ارسال شده و به طور کلی پیامهای ارسالی در چه مرحله ای ( درحال ارسال، ارسال شده، رسیده به مقصد، رسیده به مرکز کنترل و...) قرار دارند.
حتی اگر شما بخواهید که جزئیات بیشتری را در اختیار داشته باشید میتوانید "ردیابی هوشمند" را درخواست کنید که در این صورت علاوه بر امکانات گزارش تحویل ساده اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی، چه زمانی پیام را مشاهده کرده و... را در اختیارتان قرار خواهند داد تا شما هرچه بیشتر بتوانید از نحوه و عملکرد بازاریابی پیام کوتاه خود آگاه شده و آنرا مدیریت کنید.


۸- اس ام اس هدفدار می تواند به تولید منجر شود.

کلمات کلیدی برای استفاده در پیامهای کوتاه بسیار مفید و موثر هستند و میتوانند به عنوان یک لغت به یاد ماندنی از نام برند تجاری شما باشند. با انتخاب یک کلیدواژه اصلی و تبلیغ آن در پیامهای کوتاه، رسانه های چاپی، وبسایت و یا در فروشگاه تان به مشتریان خود این اجازه را خواهید داد که شما را به طور کاملا ذهنی و ناخودآگاه به عنوان بهترین گزینه انتخاب کنند.
این مسئله نه تنها امکان برقراری ارتباط با مخاطبین جدید را برای شما فراهم میکند؛ بلکه باعث ایجاد تسریع در جذب مشتریان بیشتر و تولید و فروش افزون تر خواهد شد.


۹- امکان شخصی سازی کردن پیام

اکثر پیامهای تبلیغاتی که از طریق SMS به گوشیهای افراد فرستاده می شوند حاوی اسپم ها و مطالب ناخواسته‌ای هستند که به هیچ عنوان برای مخاطب کاربردی ندارند. به همین دلیل اکثر افراد پیامهای ناخوانده را حذف میکنند. مشتریان فقط پیامهای کوتاه شرکتهایی را که میخواهند با آنها ارتباط برقرار کنند را در پنل دریافتی خود حفظ کرده و پیامهای جدید آنها را پیگیری میکنند. بنابراین شما میتوانید پیام خود را بدون از دست دادن مشتری یا نادیده گرفته شدنتان توسط او، به فرد مناسب که نیازمند خدمات شما است، ارسال کنید.
در این راستا به شما توصیه میکنیم، در صورتی که میخواهید مخاطبتان احساس خاص بودن داشته باشد، با شخصی کردن پیامتان که از لحاظ زمانی نیز تایمی از شما نخواهد گرفت این کار را انجام داده و نتایج آن را ببینید.


۱۰- مقرون به صرفه بودن

نه تنها پیامک برای هر نوعی از تبلیغات با هر ابعاد و اشکالی مناسب است؛ بلکه به وضوح بازده سالم سرمایه گذاری از طریق بازاریابی اس ام اسی را مشاهده خواهید کرد. شما با یک هزینه بسیار پایین برای هر
پیام ارسالی، می توانید بدون اینکه از لحاظ مالی متحمل هزینه‌های گزاف شوید، به پیشروی در رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

سازگاری ارسال پیام با محیط زیست

اگر هدف شما افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان تان است و دارای بودجه و زمان آزاد محدودی برای ارتباط مستقیم با مخاطبان هدفتان هستید؛ اس ام اس را فراموش نکنید . پیام کوتاه یک ابزار بازاریابی کوچک اما قدرتمند است که نباید درهیچ بیزنسی نادیده گرفته شود.