دانشگاه ها به طور فزاینده ای می توانند از پیام های متنی به دلیل طبیعت فوری بودن آن در ارسال، برای ایجاد یک ارتباط موثر بین کارمندان، مسئولین و دانشجویان بهره مند شوند.
شواهد فراوانی برای اثبات این موضوع وجود دارد که مردم می خواهند خدمات متناسب با متن پیام را دریافت کنند. همانطور که در نتیجه تحقیقات مشخص شده و رسانه های اجتماعی نیز اذعان می کنند: 76 درصد از مردم عنوان کرده اند که احتمال دارد پیام تبلیغاتی ارسالی را بخوانند در حالیه 7 درصد عقیده دارند که استفاده از سرویس های پیام کوتاه برای سازمان ها یک راه فوق العاده است که باید به آن توجه کنند. بیزنس Wire در گزارشی اعلام کرد که 52 درصد از مشتریان ترجیح می دهند که اقدامات پشتیبانی از طریق پیام های متنی صورت گیرد. با چنین آمارهایی واضح است که یک دانشگاه برای استفاده مفید از تمامی شرایط موجود، می تواند از پشتوانه سامانه پیامکی بهترین استفاده ممکن را ببرد.
در ادامه روش های کلیدی که دانشگاه ها می توانند بیشترین استفاده را از این رسانه پیامکی داشته باشند، عنوان می کنیم.
▪ پذیرش
ترکیب تبلیغات پیامهای متنی با بازاریابی ایمیل یک راه بسیار جذاب برای افزایش دسترسی شما به مخاطب و تولید و نرخ تبدیل بیشتر است.
شما می توانید به سرعت مشتریان بالقوه خود را جذب کنید و آنها را در مجموعه نام تجاری خود قرار دهید و به طور موثر نرخ تبدیل، فروش و ROI خود را افزایش دهید.


به عنوان نمونه:
تیم پذیرش دانشگاه Cedarville، از اس ام اس بیشتر برای پذیرش دانشجویان جدید استفاده می کند. بدین صورت که وضعیت های به روز رسانی شده را به متقاضیان از طریق پیامک اطلاع رسانی می کند. همچنین اطلاعات نهایی را برای پذیرفته شدگان ارسال می نماید.

در جای دیگر، دانشگاه Coventry، از طریق پنل اس ام اس، آگهی های تبلیغاتی راجع به "اطلاعاتی در مورد برنامه درمانی شغلی خود" را در اختیار مخاطبان قرار داد که مخاطبان می بایست از طریق پیامک اینگونه اطلاعات را با دانشگاه به اشتراک می گذاشتند. طبق گفته Janet txt، این ابتکار عمل باعث افزایش 200 درصدی در شرکت کنندگان این فراخوان در یک روز و افزایش 17.6 درصدی در کل متقاضیان شد.
▪ هشدار اضطراری
این حوزه می تواند شامل هشدارهای ایمنی یا جرم و یا اطلاعیه ای از شرایط آب و هوایی شدید باشد. به عنوان مثال: دانشگاه بریستول با استفاده از اس ام اس برای اطلاع رسانی به دانشجویان در موارد اضطراری از جمله میزان مننژیت در میان دانشجویان، حوادث جدی جرم و آخرین تاریخ سخنرانی ها و... استفاده می کند.
▪ یادآوری ها
استفاده از پیامک های متنی در این محدوده می تواند شامل بازبینی مجدد در دستورالعمل ها و یا اعلام تغییر ساعات کلاسی، مهلت ارسال مقاله ها و یا اعلام شهریه های پرداخت نشده باشد.


دانشگاه kent پیام های اس ام اس روزانه را به طور دقیق در جدول زمانی مطالعات دانش آموزان ارائه می دهد در حالی که دانشگاه آزاد Bozen-Bolzanosends از ارسال پیامک متنی برای تذکر و یادآوری سررسید یا دیرکرد کتاب های به امانت گرفته شده کتابخانه استفاده می
کند.
▪ خدمات علمی
پیامک های ارسالی می توانند راه های مفیدی برای دانشجویان در برنامه ریزی جلسات با استاد راهنما و مشاوران خود باشند. به گزارش وبسایت های موبایل، دانشگاه سنت مری به دانشجویان اجازه می دهد تا با استفاده از پیامک در کلاس ها ثبت نام کنند، در حالی که دانشگاه ایالتی مینه سوتا یک نوع پشتیبانی آکادمیک برای دانشجویانی که نیاز به کمک دارند، از طریق پیام های متنی و ارسال اس ام اس عرضه می کند.
▪ مناسبت ها
شما می توانید حوادث دانشگاهی خود را با ارسال پیامک کوتاه به دانشجویان اطلاع رسانی کرده و از آنان درخواست کنید که به پیام های شما پاسخ دهند. یادآوریها و نحوه استفاده از آنها را آموخته و استفاده کنید و برای بررسی بازخورد شرکت کنندگان از طریق اس ام اس یک لینک خارجی به آنها بفرستید.
پیام کوتاه همچنین می تواند برای رویدادهای ورزشی نیز مفید باشد. Trumpia بیان می کند که دانشگاه فلوریدا با استفاده از اس ام اس بازی های آینده فوتبال را یادآوری کرده و کلیه به روزرسانی های ورزشی را از طریق پنل پیامکی به مخاطبین خود انتقال می دهد.
▪ جذب سرمایه
پیام متنی می تواند یک کانال مفید برای جذب سرمایه باشد. به عنوان مثال، دانشگاه Glyndwr به حامیان مالی اجازه می دهد که کمک های مالی خود را به طور مستقیم با پیام متنی اهدا کنند.


به خاطر داشته باشید که اولین قدم برای ارتباط موثر اس ام اس، داشتن یک سیاست پیام رسانی متنی دقیق است.این برنامه ریزی و سیاست گذاری باید دقیقا توضیح دهد که در چه موقعیتی پیام ارسال شود و در چه موقعیت هایی جوابیه هایی که از طرف مخاطب داده می شود دریافت گردد.
همچنین باید متشکل از یک ترکیب خاص و متناسب با ویژگی های پیامک باشد. به عنوان مثال سیاست های دانشگاه بریستول بر این اساس بنا شده است که پیام هایی با بیش از 160 کاراکتر ارائه دهد، به طور مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار کند؛ بدین معنی که با اشاره مستقیم به نام دانشجو پیام خود را بیان کند، از متون و ادبیات ساده در نوشتار پیامک خود استفاده می کند و اطلاعات بیشتر را از طریق اعلام لینک به صفحه وبسایت دانشگاه در اختیار دانشجو قرار می دهد.

پیام هایی که به صورت اس ام اس ارسال می شوند باید توسط ایمیل ها و پست ها در وبسایت دانشگاه، فیس بوک و توییتر نیز قرار داده شوند و بدینگونه تکمیل شوند تا اطمینان حاصل شود که حداکثر مخاطبان مورد نظر پیام ها را دریافت می کنند. داده ها (شماره تماس ها) باید هر شش ماه بازبینی شوند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات تماس به روز است.

مهم است که تصمیم بگیرید که کدام پیام ها برای ارسال و کدام مخاطبین برای دریافت باید انتخاب شوند. بسیاری از دانشگاه ها پیام های فوری را برای همه مخاطبین ارسال می کنند و پیام هایی را که بیشتر شامل اطلاعات غیرضروری هستند و دانشجویان و کارمندان می توانند بعدا نیز آنها را انتخاب کنند؛ ارسال همگانی ندارند.