اس ام اس بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی تلفن همراه است. در واقع، بازاریابی اس ام اسی و ارسال پیام های مربوط به کسب و کار به مشتری (B2C) در مقایسه با سایر روشهای ارتباطی، همواره با رشد رقابتی دو برابری همراه بوده است.

با وجود سالخورده بودن این فن آوری در دنیای دیجیتال و داشتن سابقه ای بیست ساله، هنوز هم اس ام اس یکی از موثرترین راه های ارتباطی با مصرف کنندگان محسوب می شود و چیزی نیست که به این زودی ها به دست فراموشی سپرده شود.

به گفته مایک مک گوری، معاون پژوهشی Gartner از رهبران بازاریابی: "بازاریابان باید از قابلیت های گوشی های هوشمند و تبلت ها بهره ببرند." او می گوید اس ام اس یکی از استراتژی های تلفن همراه است که با برخی از اصول کلیدی شروع می شود.

این اصولی که سنگ بنای ضروری بازاریابی تلقی می شوند و شما را قادر می سازند تا حق تعامل تلفن همراه خود را به درستی دریافت کنید و مانند ستارگان موفق بازاریابی دیده شوید در ادامه توضیح داده می شوند.

اصول بازاریابی اس ام اسی


اصول بازاریابی اس ام اس
اصل اول- برنامه تجزیه و تحلیلی موبایل را اجرا کنید.
اطمینان حاصل کنید که برنامه تجزیه و تحلیل بازاریابی تلفن همراه را در وبسایت خود فعال کرده باشید. با فعال بودن این برنامه شما به کلیه اطلاعاتی که برای درک چگونگی ارتباط با مصرف کنندگان از طریق پنل اس ام اس خود نیاز دارید، دسترسی خواهید داشت.


اصل دوم- ارزش تلفن همراه خود را بدانید.
اینکه بدانید مشتریان شما از دستگاه های تلفن همراه خود کی و کجا استفاده می کنند، توانایی شما را در متقاعد کردن آنها به هنگام تصمیم برای خرید از طریق اس ام اس بالاتر خواهد برد. همچنین علم به چگونگی استفاده آنها از موبایل هایشان تضمین می کند که شما در طول فرایند خرید می توانید همراه آنها باشید.

علاوه بر اینها درک مشتریان و بررسی دیدگاه های آنان شما را قادر خواهد ساخت تا در مورد نحوه و زمان توسعه برنامه های بازاریابی پیامکی خود تصمیم گیری کنید.


اصل سوم- اجازه ارسال پیامک های بازاریابی اس ام اس را از مخاطبان خود دریافت کنید.
یکی از قواعد بازاریابی اس ام اس، اطمینان از داشتن مجوز تماس با افراد موجود در لیست است. این یکی از بخش های اساسی و مهم هر استراتژی بازاریابی تلفن همراه است که مربوط به بخش مدیریت ارتباط با مشتری می شود.

اگر شما چنین مجوزی را از مصرف کنندگان خود داشته باشید به راحتی می توانید پیام ها و یا پیشنهادات ویژه بیزنس خود را از طریق ارسال اس ام اس به آنان اطلاع رسانی کنید و تعاملات سازنده ای با مشتریان خود داشته باشید.


اصل چهارم- در نظر داشته باشید که میلیون ها پیام متنی روزانه ارسال می شوند.
بسیاری از پیام های متنی که روزانه در سراسر دنیا مخابره می شوند از طریق WhatsApp ارسال می شوند؛ که این خود باعث می شود تا روند کار بازاریابی شما مشکل شود. اما آیا به نظرتان راه حلی برای آن وجود ندارد؟

ما به شما راه حلی مطمئن نشان می دهیم. استفاده از یک سامانه پیامک می تواند بازاریابی شما را از این چالش رها سازد؛ چراکه مطمئنا هر شخصی با یک گوشی هوشمند از خدمات اس ام اس و دریافت پیام ها نه تنها استفاده خواهد کرد بلکه دریافت اطلاعات مفید، برای بسیاری افراد جالب خواهد بود.

ارسال پیامک


تحقیقات نشان داده است که مصرف کنندگان می خواهند با استفاده از پیام های اس ام اسی با برندها و مارک ها ارتباط برقرار کنند. صاحبان بیزنس ها باید یاد بگیرند که چگونه استراتژی بازاریابی تلفن همراه خود را بهبود بخشیده و بهینه سازی کنند تا به طور کامل بتوانند مشتریان خود را حفظ کرده و میزان فروش خود را بالا ببرند؛ همچنین نام و برندشان را هر روز بیشتر نمایان کنند تا در اذهان باقی بمانند.

نتایج بررسی ها و پژوهش های میدانی صورت گرفته نشان می دهند که اس ام اس به مدت طولانی برای هر نوع استراتژی بازاریابی باقی خواهد ماند و تنها کانال پیام رسانی خواهد بود که می توان با استفاده از آن برای هر شخصی یک پیام خاص ایجاد کرد.


اصل پنجم- تقریبا به تعداد تمامی افراد، مشترکین تلفن همراه وجود دارد.
در حال حاضر، کمبودهایی در ارائه خدمات اس ام اسی وجود دارد اما با گسترش تعداد تلفن های همراه قابلیت های نادیده گرفته شده اس ام اس در طول سالیان متمادی، رنگ باخته و به سمت شکوفایی در حرکت است. طبق تحقیقات به عمل آمده از هر 10 مصرف کننده 6 نفر معتقدند که کسب و کارها باید از سرویس های پیامکی برای ارتباط با آنان استفاده کنند. همچنین 91 درصد از افرادی که پیامک های مربوطه را از طریق پنل های پیامکی دریافت می کردند اظهار داشتند که این کار در تصمیم گیری و فرایند خریدشان بسیار مفید بوده است.


اصل ششم- پیام های دو طرفه در بازاریابی اس ام اسی بهتر عمل می کنند.
علاقه به دریافت پیام های اس ام اس در بین مخاطبین زمانی بیشتر خواهد شد که امکان ارتباط دوطرفه در پیام ها وجود داشته باشد. به همین دلیل چنین بستری در یک کمپین موفق اس ام اس باید لحاظ گردد. این برقراری ارتباط قدرتمند قابل تنظیم بوده و مقیاس پذیر است و شما را قادر می سازد تا ارتباط های تجاری خود را به طور موثر مدیریت و هدایت کنید.

اگر هنوز هم در مورد موفقیت بازاریابی اس ام اسی شک دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که یک کمپین کوچک از لیست مشتریان خود ایجاد کنید و به مدت یک ماه تمامی اطلاعات مهم و یادآوری ها و فروش های ویژه و... خود را از طریق پنل ارسال پیامک به گروه انتخابی ارسال کرده و در پایان نتیجه حاصل از آن را بررسی کنید.

به شما اطمینان می دهم که با تجزیه و تحلیل برنامه یک ماهه خود در صورتی که آن را به درستی و با رعایت تمامی اصول بازاریابی اس ام اسی انجام داده باشید، نه تنها هزینه ای که برای خرید پنل پیامک و شارژ آن پرداخت کرده اید جبران می شود بلکه به سود قابل توجهی نیز خواهید رسید. این سود هم می تواند در زمینه مالی باشد و هم در زمینه افزایش مشتریان وفادار و مشتریان بالقوه تان.