استادان و محققان دانشگاه ها و کالج ها همیشه در حال تلاش برای جمع آوری داده ها و نمونه های متنوع به منظور بررسی و جمع بندی نتایج نظرسنجی ها هستند که نه تنها دقیق بلکه به موقع نیز باشند.
از سال 2015، حدود 64 درصد از بزرگسالان نوعی گوشی هوشمند دارند، در حالی که تقریبا 75 درصد نوجوانان یا دارای یک گوشی هوشمند هستند یا به آن دسترسی دارند. پیام های اس ام اس در سال های اخیر تبدیل به یکی از رایج ترین روش های ارتباطی شده و محققان در جمع آوری داده های مورد نظرشان از پنل های پیامکی بیشتر و بهتر استفاده می کنند.
با یک پلتفرم اتوماسیون که توانایی ایجاد و مدیریت کمپین های اس ام اس خودکار را داشته باشد، زمان ایجاد و ارسال نظرسنجی و همچنین جمع آوری اطلاعات راحت تر می شود. ضمن اینکه تمام نتایج در یک مکان متمرکز قابل پیگیری است.

پلتفرم اتوماسیون شما را قادر می سازد قبل از شروع نظرسنجی، سوالات اس ام اس خود را آماده کرده و پاسخ ها و سوالات پیگیری را بر اساس پاسخ هایی این فرایند می تواند دربرگیرنده تلاش های وافری باشد و البته نیاز به غربالگیری عمیق زیادی برای پیدا کردن گروه نمونه مورد نظر از شرکت کنندگان، دارد. انجام چنین کارهایی به صورت دستی می تواند به شدت مشکل زا باشد. به نظر شما آیا راهی برای اتوماتیک کردن فرایند جمع آوری داده ها و غربالگیری وجود دارد که هم به راحتی قابل مدیریت کردن باشد و هم در هزینه ها صرفه جویی شود؟
که از شرکت کنندگان دریافت می کنید، آماده کنید.

نظر سنجی پیامکی


در اینجا برخی از مزایای استفاده از اتوماسیون خودکار اس ام اس برای ساده سازی فرآیند جمع آوری داده ها را عنوان می کنیم.

▪ دستیابی به یک جامعه آماری متنوع تر
پنل های اس ام اس و ارسال اس ام اس نه تنها یک متد ارتباطی ترجیح داده شده است، بلکه روز به روز در حال تبدیل شدن به یک محبوبیت عمومی نیز هست. در واقع، حدود 92 درصد از کاربران گوشی های هوشمند در طول عمر خود از پیام های کوتاه اس ام اس حداقل به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می کنند.

با انجام جمع آوری داده ها از طریق پیام کوتاه، شما همچنین قادر به جمع آوری اطلاعات بیشتر از افراد در زمینه های مختلف و وضعیت های مالی مختلف هستید. محققانی که جمع آوری داده های خود را عمدتا از طریق ایمیل و یا سایر روشهای آنلاین انجام می دهند، با استفاده از اس ام اس به عنوان یک روش برای رسیدن به هدف، می توانند به زمینه های مختلف قومی نیز دسترسی پیدا کرده و نتایج بهتر و دقیق تری در تحقیقات خود به دست آورند.


▪ بهبود میزان پاسخ ها
بیشتر افراد ترجیح می دهند زمانی که یک شماره ناشناس بر روی Caller ID گوشی نقش می بندد (که نشان دهنده تماس مخاطب ناشناس و روبوکال است)، پاسخ ندهند. این عکس العمل مخاطبان باعث جلوگیری از ایجاد و برقراری ارتباط تماس اولیه با شرکت کنندگان احتمالی می شود. با این حال، آیا متوجه شده اید که اکثر مردم تمایل دارند پیام های اس ام اس را دریافت کرده و بررسی کنند؟
ارسال پیام های کوتاه اس ام اس به جای تماس های تلفنی می تواند این اطمینان را به وجود آورد که افراد بالقوه بیشتری پیامک ها را دریافت کرده و می خوانند. استفاده از پنل ها و ارسال پیامک کوتاه متنی توسط محققین به مخاطبان اجازه می دهد تا انتخاب کنند که آیا تمایل دارند در نظرسنجی پیامکی شرکت کنند یا خیر؟ و بتوانند خود تصمیم گیرنده اعمال خود باشند.

نظر سنجی پیامکی

حتی اگر شما همچنان همان لیست قبلی شرکت کنندگان را برای انجام تحقیق خود در نظر داشته باشید، با استفاده از ارسال پیامک می توانید داده های دقیق تری داشته باشید که به شما تعداد افراد واقعی مشارکت کننده ها را نشان خواهد داد.


▪ ساده سازی پروسه غربالگری و مدیریت گروه های نمونه
همانطور که قبلا ذکر شد، یک پلتفرم اتوماسیون می تواند تا حد زیادی پروسه غربالگری مشارکت کننده را با کارآیی بیشتری انجام دهد و این شما را قادر می سازد تا تمامی پیام های اس ام اس خود را به صورت خودکار در هر زمانی که به آنها نیاز دارید ارسال کنید. همچنین شرکت کنندگان را می توان با فیلتر کردن پاسخ به سوالات خاص و تنها با دنبال کردن کسانی که به روش خاص پاسخ می دهند، به راحتی نمایش داد. این فرایند در ابتدا مستلزم تلاش های اولیه شما برای ایجاد پیام های اس ام اس و پاسخ هاست و درنهایت بعد از اینکه نمونه کار اولیه ایجاد شد، می توانید پلتفرم اتوماسیون را بردارید.

همچنین پلتفرم اتوماسیون اس ام اس می تواند هنگامی که افراد شروع به پاسخ به پیام های متنی می کنند، به شما در مدیریت گروه های نمونه تان کمک کند.اگر این پلت فرم شامل یک مدیر بخش ارتباط های برقرار شده (CRM) باشد، تمام داده های دریافت شده شرکت کنندگان در پروفایل های تماس منحصر به فرد درون سیستم ذخیره می شود، بطوریکه این اطلاعات در یک فرمت قابل دسترس و آسان برای خواندن، مرتب شده اند.
در استفاده از چنین تکنیکی شما می توانید دسته بندی های مختلف جمعیتی خود را در لیست هایی که به آسانی قابل ویرایش هستند، مرتب کرده و مدیریت کنید . همچنین آنها را به صورت خودکار به روز رسانی نمائید تا اطلاعات جدید دریافت شوند.


▪ افزایش بودجه تحقیقاتی
با استفاده از یک پلت فرم اتوماسیون برای ارسال پیام های اس ام اس شما می توانید متن های بیشتری را با هزینه کمتر ارسال کنید. با خرید مقداری اعتبار اس ام اس، قادر خواهید بود پیام های متنی بیشتری را در یک زمان ارسال کنید.
در نهایت با پولی که در طی این مرحله از پروژه خود صرفه جویی می کنید، می توانید منابع بیشتری را به مراحل دیگر مانند تحقیق بیشتر و تحقیقات تکمیلی اختصاص دهید.


▪ پیگیری آسان شرکت کنندگان
یکی دیگر از مزایای استفاده از پیام خودکار اس ام اس برای انجام نظرسنجی های پژوهشی این است که شما قبلا اطلاعات مربوط به موضوعات خود را جمع آوری کرده اید و همه آنها در CRM ذخیره شده اند، بنابراین شما به راحتی می توانید نظرسنجی های پیگیری در مورد پروژه را به این شرکت کنندگان برای جمع آوری اطلاعات بیشتر ارسال کنید. همچنین می توانید پیام هایی را برای شرکت در پروژه خود به آنها فرستاده و بپرسید که آیا می توانند برای بهبود فرایندهای بررسی آینده هر کاری را که در توانشان است انجام دهند؟

از طرفی هر شخصی تمایل دارد که در برابر کاری که انجام داده است از او قدردانی شود؛ به ویژه اگر زمان شخصی خود را برای شرکت در آن نظرسنجی و پروژه، اختصاص داده باشد. ارسال یک پیام تشکر برای شرکت کنندگان باعث خواهد شد تا آنان بیشتر راغب شوند که در نظرسنجی های آینده شما مشارکت کرده و اطلاعات تان را بزرگ و متنوع در ذهن خود نگه دارند.