تعریف تبلیغات
هر چند کلمه تبلیغات به قدری تکرار شده که یک امر بدیهی به نظر می رسد و هیچ کسی در معنی آن کنکاشی جدی نمی کند اما بد نیست در ابتدای سخن تعریفی کوتاه از آن ارائه دهیم.
تبلیغات یک شکل صوتی یا بصری از ارتباطات بازاریابی است که پیام تبلیغاتی را برای معرفی یا فروش محصول، خدمات یا ایده بکار می برند. حامیان تبلیغات معمولا کسب و کارهایی هستند که مایل به تبلیغ محصولات یا خدمات خود می باشند. افراد با تبلیغات در حال تلاش برای تاثیر بر رفتار خرید مشتریان هستند. در واقع هدف از تبلیغات در کسب و کار جذب مشتریان جدید بنا به تعریف بازار هدف و رسیدن به آنها از طریق یک مبارزات تبلیغاتی موثر است.
پیام تبلیغاتی چیست؟
همه ما می دانیم که منظور از پیام اس ام اسی چیست. تقریبا از سی سال پیش استفاده از این تکنولوژی شروع شده و امروز هم همچنان به قوت خود باقی است.
سرویس پیام کوتاه یک بخش سرویس پیام متنی است که برای اکثر تلفن ها، شبکه جهانی وب و سیستم های تلفن همراه قابل استفاده است. با استفاده از پروتکل های ارتباطی استاندارد برای فعال کردن دستگاه های تلفن همراه به منظور تبادل پیام های متن کوتاه، از این سرویس استفاده می شود و اس ام اس یک نرم افزار داده ای است که به طور گسترده ای در بازاریابی از نوع مستقیم آن مورد استفاده قرار می گیرد.
به طور کلی ما می توانیم پیام های خود را نه تنها به دوستان، بلکه مشتریان خود و نه فقط در کشور بلکه در سراسر جهان ارسال و دریافت کنیم. امروزه شما می توانید کمپین yourSMS خود را با ارسال پیام های SMS به هر زبان مدیریت کنید. بدین صورت که آنها را برنامه ریزی کرده، آمار خود را دریافت کنید و محتوای مربوطه را به مشتریان خود برسانید.
برای آشنایی بیشتر شما با تبلیغات پیامکی، برخی از حقایق کلیدی در ارتباط با اس ام اس تبلیغاتی را برای شما بیان می کنم.
• SMS تبلیغاتی راهی برای بکار بردن آخرین متدهای تجارت الکترونیک و تلفن همراه، رشد بالای استفاده از تلفن های همراه و دسترسی به شبکه جهانی وب، است.
• اس ام اس یک ابزار تبلیغاتی و بازاریابی است که به وسیله پیامک ارسالی به تلفن همراه، اطلاعات را به مصرف کننده ارائه می دهد.
• آخرین ابزار تبلیغاتی و بازاریابی که به روشهای سنتی و آنلاین تکمیل می شود.
• با استفاده از اس ام اس تبلیغاتی، توانایی انتخاب مناسب ترین مصرف کنندگان و کوتاه ترین راه های تحویل به آنها وجود دارد.
• فقط برای کاربرانی که به چنین تبلیغاتی (تبلیغات اس ام اسی) مراجعه می کنند، اعمال می شود؛ بنابراین به طور قابل توجهی بهبود بهره وری را به همراه دارد.


حال با توجه به شناخت شما از تبلیغات اس ام اسی، چند نمونه از انواع آن را با هم مرور می کنیم.
• آگهی های موبایل
آگهی های موبایل بسیار شبیه کوپن های کاغذی هستند که می توانند کوپن های موبایل نیز نامیده شوند. این نوع از آگهی ها می توانند بر روی تلفن همراه ذخیره شوند و سپس برای دریافت هدیه یا تخفیف در محصولات توسط مخاطبان مورد استفاده قرار گیرند. این نوع پیام های تبلیغاتی معمولا میزان پاسخ دهی بالایی را دارند.
• اس ام اس جمعی (توده ای)
مفهوم ارسال پیامک های توده ای این است که تبلیغات همزمان به چندین (هزار) تلفن همراه ارسال می شود. این یک روش بسیار راحت تبلیغاتی است که قادر به جایگزین شدن به جای روش های سنتی مانند ارسال توده ای ایمیل یا تماس های تلفنی است.
• بازاریابی از طریق بانک اطلاعاتی
کمپین های تبلیغاتی را می توان در هر دسته بندی مناسب از جمله غذا، تفریحات، کامپیوترها و ... انجام داد.
اس ام اس های تبلیغاتی توده ای برای رسیدن به یک مجموعه از مخاطبین بزرگ مناسب است. شما می توانید با در نظر گرفتن یک گروه خاص، پیام خود را به آنها ارسال کرده و فیدبک آن را نیز دریافت کنید.
مردم غالبا تبلیغات اینترنتی یا ایمیل های تبلیغاتی را نادیده می گیرند، اما پیام های اس ام اس معمولا باز شده و تقریبا تمام متن خوانده می شود، در نتیجه تبلیغات اس ام اس برای دستیابی به مخاطبان بالقوه شرایط مطلوب تری دارد.

سازگاری ارسال پیام با محیط زیست
اصولا شرکت ها اغلب از تبلیغات اس ام اس به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی چند کانونی متحد برای ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان استفاده می کنند. باید توجه داشته باشید که بازاریابی تلفن همراه با احتمال زیادی مؤثرتر از همه وسایل ارتباطی موجود با مشتریان است و به همین دلیل از راه های سنتی مانند تبلیغات رادیویی، اینترنتی و تلویزیونی پیشی گرفته است. به گفته تحلیلگران، بازدهی بازاریابی تلفن همراه از طریق ارسال پیام تبلیغاتی، در اروپا روزبه روز در حال تغییرات مثبت است. تبلیغات اس ام اس در حال تبدیل شدن به یک روش جذاب تر برای ارتقاء محصولات و خدمات است و شرکت ها به طور فعال محصولات و مارک های خود را به مشتریان از طریق اس ام اس ارائه می دهند. طبق گزارش ها بزرگترین شرکت های بریتانیایی مانند Cadbury، McDonalds، Red Bull، Guinness و دیگران نیز تبلیغات و بازاریابی SMS را به طور جدی شروع کرده اند. اگر می خواهید سطح خدمات ارائه شده خود را بهبود بخشید، مشتریان خود را در مورد وضعیت سفارشاتشان، قرار ملاقات ها، ورود به سامانه، ثبت نام، تایید پرداخت و... از طریق ارسال اس ام اس مطلع سازید. این خود به نوعی پیام تبلیغاتی محسوب می شود و به مرور در ضمیر ناخودآگاه مشتری نام و برند شما حک خواهد شد. بنابراین توصیه می کنم از همین امروز یک پنل اس ام اس را خریداری کرده و با یک برنامه ریزی دقیق و مکتوب شروع به ارسال چنین پیام هایی برای مشتریان و البته شرکای تجاری خود کنید.  شما با هوشیاری می توانید از پیام های تبلیغاتی به نفع خود بهره ببرید. به طور مثال برای عرض تبریک اعیاد و مناسبت ها به مشتریان می توانید از این نوع پیامک های تبلیغاتی استفاده کرده و ضمن افزایش ارزش وفاداری مشتریان به شرکت تان، به آنها وجودتان را یادآوری کرده و در معرض دید مجددشان قرار بگیرید.