استفاده از سیستم اتوماسیون برای کنترل فرایندهای مختلف علی رغم پیچیده بودنش، بسیار کارا بوده و به همین دلیل توسعه چنین سیستم‌هایی در دنیای امروزی امری ضروری است. آیا شما هم تمایل دارید که برای رسیدگی به موارد بحرانی از سیستم اتوماسیون با یک روش ساده اما کارآمد بهره ببرید؟

برای اینکه بتوانید سیستم خود را به طور کامل مدیریت و هدایت کنید در این مقاله روشهای موثری را به شما پیشنهاد خواهیم داد. اتوماسیون در زبان یونان باستان به معنی "خود فرمان" است. امروزه در صنایع و کارخانه‌ها اتوماسیون به معنای بهره‌گیری از سامانه‌های کنترل به کمک رایانه برای پایش خط تولید به کار میرود. به طور خلاصه "اجرای فرایند بدون دخالت مستقیم انسان"

اتوماسیون امروزه یک روش کاربردی و ضروری در تمام زمینههای زندگی است و به طور گسترده‌ای در صنایع، کارخانه‌ها، محیط فناوری اطلاعات و حتی در خانه‌ها استفاده میشود. بنابراین سیستم های خودکار میتوانند راه حلی برای مدیریت ماشین آلات پیچیده و صنعتی به حساب آیند.

این سیستمها جریان کاری را ساده تر میکنند و اجازه میدهند تا بر مسائل مهم بیشتر تمرکز کنید. با این حال کنترل از راه دور این سیستمها هنوز هم مشکل ساز است. اگر شما مایل به استفاده از کنترل سیستم های اتوماسیون از راه دور هستید، به یک محیط مطمئن و پایدار نیاز دارید. این کانال همچنین باید سریع، فوری و حتی دو طرفه باشد. چراکه یک سیستم ارتباطی پایدار، سریع، فوری و دو طرفه می تواند بین شما و سیستم خودکار ارتباط برقرار کند. سوال اینجاست که شما چگونه میتوانید این ویژگیها را به دست آورید؟

با معرفی فناوری اس ام اس به محیط ، شما قادر خواهید بود که یک سیستم اتوماسیون SMS ایجاد کنید تا کارهایتان کارآمدتر و سریعتر انجام شود.

یک سیستم اتوماسیون نیاز به دو معیار حیاتی دارد: اقدامات، کاربران و سیستم بازخورد. شما باید ترکیب این دو را لحاظ کنید تا بتوانید یک سیستم یکپارچه داشته باشید. بنابراین باید بدانید چه کسی دستور میدهد و چه کاری انجام می شود. به این ترتیب شما میتوانید به راحتی فرآیندهای پیگیری را دنبال کنید.

اگر از یک سیستم استفاده میکنید این بدان معنی است که شما میدانید که چه پیامی برای سیستم ارسال میشود و چه اقداماتی انجام میگیرد. یکی دیگر از معیارهای مهم یک سیستم بازخورد است. این سیستم اطلاعات کاربران را در مورد نظرات و وضعیت اقدام (شروع، پایان، در حال انجام) اطلاع رسانی میکند. با استفاده از این ویژگیها، شما یک سیستم اتوماسیون پایدار اس ام اس خواهید داشت تا کنترل های حیاتی را در دست داشته باشید.

▪ چگونه می توان از تکنولوژی اس ام اس در اتوماسیون استفاده کرد؟

خودکارسازی SMS را می توان در زمینه‌های مختلف مانند وسایل نقلیه، دفاتر، خانوارها، کارخانه‌ها، صنایع مختلف و غیره استفاده کرد. بنابراین سیستم پیامکی قادر به پوشش طیف گسترده‌ای از آنچه که در اطراف ما و زندگیمان است و به نوعی با اتوماسیون روند کار بهبود مییابد، است. مثلا:
• فعال کردن و غیر فعال کردن سیستمهای گرمایش و سرمایش
• فعال کردن و غیر فعال کردن سیستمهای زنگ خطر
• در کارخانه‌ها برای فعال کردن یا غیرفعال کردن ماشینها در برنامه‌های کاربردی حیاتی
• کنترل سیستمهای آبیاری از راه دور
• یا حتی میتوانید آن را برای تهیه غذا که در فر قرار داده‌اید استفاده کنید
با راه اندازی سرویس اس ام اس برای اتوماسیون، می توانید سیستم را با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود از راه دور کنترل کنید. سیستم با یک پیام ارسالی، دستوری را برای اجرا صادر میکند و در مقابل یک پیام در مورد وضعیت روند کار نیز دریافت خواهید کرد.


 ▪ مزایای اتوماسیون SMS

برای اینکه بتوانید سیستم اتوماسیون اس ام اس خود را برای اولین بار ایجاد کنید، باید تکنولوژی پیام کوتاه را در سیستم IT
خود وارد کنید.برای انجام این کار، از پنل اس ام اس 0098sms استفاده کنید، در سامانه 0098sms ثبت نام کنید از طریق لینک ارتباطی با وب سایت به اتوماسیون اداری خود وصل شوید پنل عملکرد SMS را به محیط IT شما تضمین میکند.


دروازه اس ام اس، پیامهای SMS  را به شبکه تلفن همراه ارسال میکند و یا با اتصال اس ام اس به IP این ارسال انجام میشود.

نکته پایانی

سیستمهای اتوماسیون SMS یکی از قابلیتهای پیام اس ام اسی است که با کمک آن میتوانید کاراترین راه حلها را برای کنترل سیستمها و فرایندهای مهم و حیاتی خود، از راه دور داشته باشید. این قابلیت اس ام اس میتواند یک سیستم بینظیر، پایدار و قابل اطمینان را برای شما فراهم آورد تا با کمک آن مطمئن شوید که پیامهایتان به سیستم هدف رسیده و فرایند مورد نیاز نیز به سهولت انجام میگیرد.
این یک راه ساده و موثر است که با بکاریگری آن در کسب و کار و یا صنعت قادر خواهید بود که جریان کاری و فرایندهای اتوماسیون را با روشی حرفه ای و قابل توجه بهبود بخشید.