استفاده از پنل های اس ام اس برای شرکت های بزرگ بسیار محسوس و تاثیرگذار است. مشتریانی که خدمات و اطلاعیه ها را از طریق اس ام اس دریافت می کنند نرخ تبدیلی معادل با 40 درصد بالاتر از کسانی که از این طریق اطلاع رسانی نشده اند، نشان می دهند.

طبق نظرسنجی های به عمل آمده، 61 درصد از مراکز تجاری در سال 2016، اس ام اس را به عنوان یک "فرم پشتیبانی مشتری" ارائه داده اند و البته ناگفته نماند که بازاریابی اس ام اسی بازده قابل توجهی در سرمایه گذاری برندها و شرکت ها ایجاد کرده است.
اما برای بهره مند شدن از مزایای کمپین SMS، مهم است پیام هایتان را به مقصد مورد نظر که همانا مشتریان هستند، برسانید.

مزایای کمپین SMS
دلایل زیادی وجود دارد که چرا مشتریان شما اس ام اس هایتان را دریافت نمی کنند. در اینجا برخی از دلایل اصلی را عنوان می کنیم:

مسیرهای خاکستری(جعلی)
تمام خطوط و مسیرهای اس ام اس موجه نیستند. همزمان با رشد اس ام اس، پیامک های برنامه های کاربردی به افراد نیز که از طریق راه های خاکستری ارسال می شوند، توسعه یافته و هر روز بیشتر رایج می شوند. اما وجود همین مسیرها باعث شده تا پیامک قبل از رسیدن به مقصد نهایی به سمت مکان های مختلف حرکت کند. گاهی نیز ممکن است پیام گم شده و یا به عنوان اسپم شناخته شود و در نهایت هرگز به مقصد اصلی نرسد.

مدیر اجرایی Dialogue Group،"Perry Offer" نگرانی خود را نه تنها درمورد قابلیت ارسال پیامک از طریق این مسیرها بلکه در مورد بسیاری روشهای مسیریابی جعلی که موجب از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان می شود، ابراز کرد. "پری" تاکید کرد که به دلیل وجود چنین مسیرهایی میلیاردها دلار درآمد را از دست داده است.

به تازگی، گروه هایی مانند AdaptiveMobile، یک شرکت امنیتی تلفن همراه راه اندازی کرده اند که ابزارهایی را برای شناسایی مسیرهای خاکستری و ردیابی پیام های اس ام اسی که بر روی آنها حمل می شود، توسعه داده اند. آنها می توانند منشاء پیامک ها را شناسایی کنند و اپراتورها را مطلع کنند تا بتوانند از هدر رفت سرمایه خود جلوگیری کرده و در مسیر درست، پیام های متنی خود را به مخاطبین هدف برسانند. در حالت مطلوب، پیام ها به صورت محلی یا بین المللی از طریق یک استراتژی "1-hop" ارسال می شوند که به طور مستقیم به اپراتورها متصل شده تا از روند کاراطمینان حاصل شود.


فیلترهای اسپم سیستم حامل
<اگر اس ام اسی که ارسال می کنید به نظر اسپم برسد، صرف نظر از اینکه هرزنامه باشد یا خیر، احتمال آنکه به عنوان فایل اسپم شناخته شده و حامل، آن را فیلتر کند و هرگز به دست مخاطب نرسد؛ فراوان است. بنابراین چگونه می توانید از اسپم شدن اس ام اس ارسالی تان جلوگیری کنید؟

جلوگیری از اسپم شدن پیامهای ارسالی


در اینجا چند نکته را به شما یادآور می شویم که با رعایت آنان از فیلترهای حامل به سلامت عبور خواهید کرد.

• از شناسه های فرستنده الفبایی استفاده نکنید.

اکثر حاملین اینگونه اس ام اس ها را به عنوان هرزنامه فرض می کنند. به جای آن از شناسه های فرستنده عددی استفاده کنید.

• گروه بندی مخاطبان و تغییر در متن پیامک ارسالی.

ممکن است شما با استفاده از یک کمپین بازاریابی، یک متن پیام را به کل لیست مشتریان ارسال کنید. این ارسال همگانی خوب است اما زمانی که تعداد زیادی پیام یکسان از یک پنل پیامکی ارسال می شود باعث فعال شدن آلارم های هشدار اسپم در حاملین می گردد. بنابراین برای جلوگیری از این احتمال، مخاطبین خود را به گروه هایی تقسیم کرده و متن پیامک ها را نیز در ازای هر گروه تغییر دهید.

• ایجاد شناسه ها و فرستنده های مختلف.

بعضی از حامل ها پیام هایی را که از یک شناسه ارسال می شوند؛ فیلتر می کنند. برای جلوگیری از این مشکل، چندین شناسه فرستنده عددی ایجاد کنید و با یک برنامه ریزی سیستماتیک شناسه ها را به صورت تصادفی به کار گیرید درحالیکه هر کاربر همیشه پیام ها را از یک شناسه دریافت کند.

• قرار دادن دستورالعمل های لغو در متن اس ام اس.

زمانی که مشتریان شما نمی دانند چگونه از برنامه اس ام اس خود استفاده کنند، احتمال بیشتری دارید که پیامک های ارسالی را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند. دستورالعمل های لغو را برای بهبود شهرت خود و جلوگیری از نشانه گذاری به عنوان اسپم به طور واضح و روشن در اختیار مشتریان خود دهید.
 
مسائل مربوط به تلفن
گاهی اوقات شما همه چیز را درست انجام می دهید. مطمئن هستید که پیام ها از طریق راه های خاکستری ارسال نمی شوند و شناسه های فرستنده عددی مختلفی ایجاد کردید اما باز هم پیام های اس ام اسی شما از بین می روند و به مقصد نمی رسند. این مشکل می تواند مربوط به تلفن همراه مشتری باشد. هر یک از موارد زیر ممکن است باعث شوند که یک پیام قبل از تحویل به مخاطب از بین برود.


• تلفن خاموش است.

در صورتی که گوشی خاموش باشد، هیچ فعالیتی ثبت نمی شود.


• کارت حافظه تلفن پر است.
اگر کارت حافظه پر شده باشد، هیچ داده ای از طریق آن دریافت نمی شود.
اگر کارت حافظه پر شده باشد، هیچ داده ای از طریق آن دریافت نمی شود.

• تلفن رومینگ است.
تلفن از دسترسی به یک سیگنال برخوردار نیست و بنابراین نمی تواند هیچ پیام جدیدی دریافت کند.

• تلفن قطع شده است.
عدم پرداخت یا عدم استفاده طولانی مدت منجر به قطع اتصال تلفن می شود.

• شماره وجود ندارد.

پس از یک دوره زمانی از قطع بودن به علت عدم پرداخت یا عدم استفاده، شماره تلفن از سرویس های حامل حذف می گردد.

• ارسال به یک تلفن ثابت.
گاهی اوقات شما لیست اس ام اس خود را از لیست ایمیل ها برداشته اید و پیام های SMS را به خطوط تلفن مشتریان ارسال می کنید. اگرچه برخی از کشورها از پیام های اس ام اس در خطوط تلفن ثابت نیز پشتیبانی می کنند اما اکثریت کشورها این نوع پشتیبانی را ندارند. بنابراین در چنین حالتی پیام شما تحویل داده نخواهد شد.

گاهی اوقات تلفن همراه درست است و خوب کار می کند، اما شما موفق به وارد کردن شماره به صورت صحیح نمی شوید:

• کد بین المللی گنجانده شده است.
اگر شما در حال ارسال پیام به صورت بین المللی هستید، برای دسترسی به مشتری باید کد بین المللی کشور را نیز وارد کنید.

• کد فرمت بین المللی اشتباه است.
این یک اشتباه رایج است. هر کشور دارای سیستم کدگذاری خاص خود است، بنابراین ممکن است مجبور شوید از فرمت شماره گیری صحیح برای رسیدن به یک مشتری، استفاده کنید.

• و گاهی اوقات مسئله مربوط به زبان نوشتاری است:
پیامی که در الفبای خاصی (به عنوان مثال عربی، ژاپنی، چینی) فرستاده می شود برای حامل هایی که از الفبای دیگری پشتیبانی می کنند و یا حاوی لحجه های مختلف هستند، اغلب به عنوان پیام های هرز یا اسپم شناخته می شوند.
برخی از سرویس های پیام رسانی دارای ابزارهای ترجمه شده ای هستند که مانع از این اتفاق می شوند.
 
قابلیت انتقال شماره تلفن از اپراتور
در بعضی مواقع مشتریان از یک اپراتور به اپراتور دیگری منتقل می شوند اما همچنان همان شماره تلفن قبلی را انتخاب می کنند و این برای مشتری بسیار خوب و مناسب است؛ اما با خود یک سری مسائل و مشکلاتی را به همراه می آورد.

اگر شما همیشه از طریق یک اپراتور پیامک های خود را به مخاطب می رساندید، حامل جدید ممکن است پیام شما را به عنوان یک هرزنامه در نظر گرفته و ارسال آنها را متوقف کند. در این حالت مشتری شما نیز نمی داند که چه اتفاقی رخ داده و تصورش بر این خواهد بود که شما ارسال پیام های اس ام اس خود را متوقف کرده اید.

بنابراین با اجتناب از راه های خاکستری، اجتناب از دیده شدن به عنوان هرزنامه، اطمینان از کد کشور و انتخاب ابزار زبان درست، می توانید میزان عرضه پیام های اس ام اس تان را بهبود بخشیده و در راستای موفقیت گام بردارید.