با توجه به اهمیت ارسال پیامک و محبوبیت استفاده از این ابزار تبلیغاتی بسیار مهم است تا با برخی از تصورات و تبلیغات اشتباه و نادرستی که خیلی از افراد سودجو برای فریب و سواستفاده برای فروش سامانه اس ام اس به کار برده اند آشنا شویم.

ارسال پیام با شماره اشتراکی:

یکی از بزرگترین اشتباهات استفاده از شماره اشتراکی است که یک شماره جهت ارسال میان شما و چندین کاربر دیگر برای ارسال پیامک و تبلیغات قرار می گیرد.
این دقیقا مثل این می ماند که از یک شماره موبایل به صورت همگانی استفاده شود همانطور که هر فردی را به شماره موبایل خودش می شناسیم و شماره آن را به نام آن ثبت می کنیم شماره های ارسال پیامک تبلیغاتی نیز به همین شکل است و پس از مدتی مشتریان شما این شماره را به نام کسب و کار شما می شناسند لذا مهم است که کاربران این شماره را به نام شما بشناسند و فرد و یا شرکت دیگری از شماره شما استفاده نکند.

همچنین با داشتن شماره اختصاصی شما قابلیت دریافت پیامک ها و فیدبک های کاربر را خواهید داشت که کاربران چه واکنشی نسبت به پیام شما دارند در صورتیکه شماره ارسال شما اشتراکی باشد نه تنها این قابلیت از شما سلب خواهد شد بلکه امکان نظر سنجی و منشی اس ام اسی نیز نخواهید داشت همچنین در صورتیکه کاربری تخلفی با این شماره انجام دهد و یا تبلیغ که در شان برند و محصول شما نیست انجام دهد تاثیر منفی آن بر کسب و کار شما نیز گذاشته می شود.

ارسال پیام در زمانهای نامناسب و عدم رعایت حال و هوا و شرایط جامعه:

از ارسال پیام صبح زود و ساعتهای استراحت کاملا بپرهیزید.

ساعتهای مناسب ارسال پیامک از ساعت ۱۰ صبح تا 30:12 و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ است اگر نصف شب و یا زمان خواب پیامکی ارسال کنید تبلیغ بسیار منفی بر روی مخاطب خواهید گذاشت اما برخی پیام ها در برخی شرایط استثانی خارج از این قوانین ارسال می شود.

عدم رعایت حال و هوای جامعه:

با موقعیت و حال و هوای جامعه آشنا باشید و مطابق آن پیام ارسال کنید اگر جامعه در حال سوگواری است پیام های تبلیغاتی تاثیری نخواهد داشت و بهتر است که با جامعه همدرد شوید سعی کنید مطابق با شرایط جامعه پیام های خود را تنظیم کنید.

پیام طولانی یا بلند:

از متنهای طولانی و پرتوضیح بپرهیزید خواندن متون تبلیغاتی و یا اشعار گونه خارج از حوصله مخاطب پیامکی است مخاطب پیامکی کمتر از ۲ ثانیه جلب متن و پیام خواهد شد یعنی با یه چشم زدن پس به اولین کلمه خود و تاثیر گذاری آن توجه کنید مخاطب خود را همیشه در متن صدا کنید و متن خود را با سلام یا کاربر گرامی، مشترک عزیز، همسفر عزیز، مسافر گرامی یا فرخنده و اگر نام آنها را دارید در متن وارد کنید تا تاثیرگذاری پیامک چندین برابر شود متن پیامک حاوی پیامی ارزشی و پیشنهادی جالب برای مخاطب باشد به شکلی که کاربر از اینکه عضو باشگاه مشتریان شما است احساس غرور کند که این تخفیف و یا هدیه و یا امتیاز تنها نصیب آن می شود.

ارسال بر اساس جنسیت:

متاسفانه ارسال پیامک بر اساس جنسیت اصلا وجود ندارد و این اصطلاح و دیتا طی یک رقابت میان اپراتورها ایجاد شد که بعد از مدتی کوتاه غیر واقعی بودن آن اثبات شد بنابراین فریب این دیتا بیس دروغین را نخورید.

دلیوری:

در حال حاضر اکثر مشترکین همراه اول متاسفانه دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند تا از شماره‌های پیامکی، پیامکی دریافت نکنند این تعداد هر روز در حال افزایش است دقت کنید از سامانه پیامکی استفاده کنید این تعداد را کامل به شما در دلیوری  نمایش دهد و هزینه پیام های ارسال نشده را به شما بازگردانی کند.