گزارشهای زیادی در زمینه بازاریابی پیامهای اس ام اسی و بازاریابی ایمیل در سالهای اخیر وجود داشته است. همه آنها نشان می دهد که قدرت پیامهای متنی برای تبلیغ محصولات و یا خدمات در برابر ایمیل بالاتر و برتر است. نتایج گزارشها حاکی از آن است که پیام SMS در حال حاضر یکی از بهترین و موثرترین استراتژیهای بازاریابی است که هر کسب و کاری باید از آن استفاده کند. این به این معنا نیست که بازاریابی ایمیل مهم یا موثر نیست و شما باید آن را فراموش کنید، زیرا هنوز هم بسیار مهم و موثر است و قطعا این تاثیر برای سالهای زیادی ادامه خواهد داشت؛ در اصل موثر بودن SMS به این معناست که شما باید با ایجاد یک استراتژی پیام کوتاه، روند توسعه کسب و کارتان را بهبود بخشید. هنگامی که صحبت از مقایسه SMS در برابر بازاریابی ایمیلی میشود، میانگین نرخ آزاد برای ارسال پیامک‌ها 98 درصد است، در حالیکه میانگین بازدهی برای ایمیل 22 درصد است. این آمار میزان قدرت عظیم پیامهای نوشتاری و تاثیر آنها را در کسب و کار نشان میدهد. به همین دلیل است که شما باید پیامهای تبلیغاتی متنی خود را با سایر استراتژیهای بازاریابیتان ادغام کنید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. در اینجا چندین راه برای اجرای این امر به شما ارائه میشود.

بازاریابی ایمیلی

ترکیب تبلیغات پیامهای متنی با بازاریابی ایمیل یک راه بسیار جذاب برای افزایش دسترسی شما به مخاطب و تولید و نرخ تبدیل بیشتر است.
شما میتوانید به سرعت مشتریان بالقوه خود را جذب کنید و آنها را در مجموعه نام تجاری خود قرار دهید و به طور موثر نرخ تبدیل، فروش و ROI خود را افزایش دهید.

• شما میتوانید لیست ایمیل مخاطبانتان را با کمک پیامهای متنی به طور موفقیت آمیزی سازماندهی کرده و رشد دهید. با ارائه پیامهای کوتاه به مشترکین خود در موقعیتهای مناسب و بجا، میتوانید جزء اولین کسانی باشید که آخرین به روزرسانیها و اطلاعیه‌های مربوط به محصولات و یا خدمات جدید خود، تخفیفها و فروشها، پیشنهادات منحصر
بفرد و سایر اطلاعات مربوط به برندتان که در وبسایت به اشتراک گذاشتهاید را به سمع و نظر مخاطبانتان برسانید.
• همچنین میتوانید با استفاده از قرار دادن کدهای پیام کوتاه در ایمیلهای خود و انتخاب آن کدها توسط مخاطبانتان، برایشان پیام نوشتاری رایگان ارسال کنید. با این کار ضمن حفظ ارتباط با مشتری، آخرین برداشتها و نظرات مخاطب را از نام تجاریتان خواهید گرفت.
• میتوانید در ایمیلهای خود ذکر کنید که به عنوان مثال: مشترکین SMS مجموعه شما تخفیفهای اضافی دریافت خواهند کرد. در اصل منظور این است که از هرآنچه که میتواند بگونه‌ای در مخاطب ایجاد انگیزه کند و به آنچه که شما پیشنهاد میدهید علاقمند شود و بخواهد که به طور مستمر از آن استفاده کند، میتوانید در ایمیلهایتان استفاده کنید. نتیجه کار افزایش لیست مشتریان پیامکی و دریافت منظم متون ارسالی شما خواهد بود.
• شما همچنین میتوانید پیامهای اس ام اس را به عنوان پیگیریهای ایمیلهای خاص ارسال کنید. به این ترتیب شما میزان پاسخ خود را افزایش میدهید و افراد بیشتری را در کسب و کار خود درگیر
خواهد کرد.

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی، قطعا بهترین راه برای رسیدن به مشتریان بالقوه بیشتر است؛ زیرا شما میتوانید میزان دسترسی خود را در مقیاس جهانی گسترش دهید. تصور کنید که چگونه میتوانید بسیاری از مشتریان را با ترکیب بازاریابی SMS و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی جذب کنید.
• شما میتوانید لینکهای رسانه‌های اجتماعی خود را به پیامهای متنیتان اضافه کنید؛ به طوری که تمام گیرندگان پیامک شما به آسانی بتوانند از طریق همان لینک ارجاعی وارد کانالهای اجتماعی شما شده و از آن بازدید کنند؛ بدون اینکه نیازی به جستجو در گوگل داشته باشند.
• یکی دیگر از استراتژیهای مفید، استفاده از پنل اس ام اس برای تبلیغ مسابقات رسانه‌های اجتماعی و یا مسابقات پیامکی شماست. شما میتوانید کدهای کوتاه را با پیامهای اس ام اس ارسال کنید و بدین ترتیب به گیرندگان پیامک اجازه ورود به رقابت و مسابقه را بدهید. یا برعکس، با به اشتراک گذاری کدهای متنی به صورت پیامک در کانالهای اجتماعی، میتوانید این کار را به طریقی دیگر انجام دهید تا مخاطبانتان بتوانند به راحتی وارد رقابت شوند.


محتوای وب سایت

• شما میتوانید ترافیک وب سایت خود را به طور قابل توجهی با بازاریابی پیامکی، افزایش داده و در نهایت به رتبه بالاتری در موتورهای جستجو دست یابید. همانند راهکارهای بازاریابی ایمیل و رسانه‌های اجتماعی، شما می توانید به سادگی پیوندهای مستقیم را به وب سایت خود در پیامهای متنیتان اضافه کرده و انگیزه‌هایی را برای جذب سریع افراد و ایجاد علاقه در بین آنها ایجاد کنید.
• اگر برنامه‌ای دارید که مشتریانتان میتوانند در وب سایت شما آن را دانلود کنند؛ استفاده از پنل پیامکی نیز میتواند در این مورد بسیار مفید باشد. شما میتوانید یک پیوند مستقیم که کاربر بتواند از طریق کلیک بر روی آن به صفحه مورد نظر وارد شود، در متن پیامک خود اضافه کنید. این کار باعث میشود که کاربر خیلی راحت به وبسایت شما متصل شده و برنامه مورد نظر را دانلود کند.
• اساسا، هر چیزی که شما در وب سایتتان تبلیغ میکنید، میتواند از طریق ارسال پیامک شما اطلاع رسانی شده و موفقیت آمیز نیز باشد. آنچه که باید انجام دهید این است که کپیهای جذاب داشته باشید تا با کمک آن فورا توجه مخاطبان خود را جلب کرده و آنها را به طور منظم بشناسید و در سایر پیامهای متنی نیز از وجود و حضور آنها بهره گیرید.


تبلیغات آفلاین

• پیامهای اس ام اس همچنین میتوانند در هنگام ترکیب با اشکال مختلف تبلیغات آفلاین بسیار سودمند باشند. برای مثال اگر شما یک فروشگاه آجر و ملات دارید و یک رویداد ویژه را برای تبلیغ یک محصول جدید تبلیغ میکنید، میتوانید بلافاصله از طریق SMS به افراد اطلاع دهید.
• شما میتوانید در بنرها و آگهیهای تبلیغاتی خود و همچنین در بیلبردهای تبلیغاتی مربوط به کسب و کارتان، اطلاعات پیامکی خود را وارد کنید. این اطلاعات میتواند شامل کدهای مختلف ارسال اس ام اسی باشد که هر کدام برای مورد خاصی از قبیل درخواست اشتراک ایمیل شما، گرفتن آخرین اسکواپ یا کد مربوط به ورود به مسابقه پیامکی و... درنظر گرفته شده باشد. همچنین می توانید کدی را به درخواست ارائه پیشنهادات و تخفیفات منحصر بفرد مربوط به برندتان، اختصاص دهید. در این صورت تمامی پیامهای کوتاهی را که به افراد میفرستید خوانده شده و با درصد بالایی به نتیجه مطلوب خواهد رسید.


راههای بسیارهوشمندانه‌ای برای کسب و کارتان با پیام‌های متنی وجود دارد و منجر به تولید و نرخ تبدیل میشود که به شما کمک میکند تا فروش و درآمد خود را افزایش دهید و کسب و کار خود را به سطح جدیدی از موفقیت هدایت کنید. راهنماییهای فوق فقط چند نمونه هستند که به شما کمک میکنند تا گامهای اولیه را برای رسیدن به کشف استراتژیهای مختص خود و نتایج عالی بردارید.